| anca_2642 a întrebat:

Culoarea urinei se poate schimba ( verde) de la o pastil ade supt pentru gat? ( DEcasept big grin) va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Verde? sa nu fie de la odorizantul pentru wc (daca e verde sau albastru)laughing

| foxi a răspuns:

Chiar verde nu! Culori de la galben la rosu se poate!

| Cretaker a răspuns:

Eu urinam roz...

cred ca era de la Fruti Fresh.

| Metallicaaaa a răspuns:

Nu, nu se schimba sunt sigur 100%.

| Frumusete a răspuns:

Da, se intampla asta de la albastru de metil, pe care ele il contin, dar nu ar trebui sa tina mai mult de o zi dupa ce ai luat ultima pestila. Daca trece mai mult si urina e tot verde, cel mai indicat e insa sa mergi la medicul de familie. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca se poate din cate am citit si eu e de la albastru de metil pe care il contine si eu am patit cu fiica mea de 2 ani care a facut o urina verde ca si kiwi la culoare dar s-a intamplat numai la primele doua urinari de dimineata si apoi a fost normala. Maine vorbesc cu medicul meu si iti spun mai sigur. Ralu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. am patit asa ceva. chiar acum cautam sa vad de ce am urinat verde pe google si am gasit undeva
Probabil ai luat la fel ca mine 2 la interval destul de mic

| Filipjack a răspuns:

Buna! Decaseptul coloreaza limba in albastru nu si urina, dar te sfatuiesc nu iei decasept. Are efect anti durere in gat...Am luat azi si iata ca dupa vreo 5 minute efectul a trecut.

| BiancaDuta a răspuns:

Da.si mie mi se intampla

| TudorLauraMaria95 a răspuns:

Daaa.am patit-o si eu chiar acum o saptamana, am avut probleme cu gatul.luam cate pe zi si acum am terminat cu ele si totul e ok laughing