| MyraK a întrebat:

Daca iau furazolidon se schimba culoarea urinei? Daca da, ce culoare ar avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Da.
Uite ce am gasit.
http://www.romanialibera.ro/......oli-200975
O zi frumoasa sa ai:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, urina îşi schimbă culoarea!

"Furazolidona poate colora urina în galben-brun." - SURSA = Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/.......10.06.pdf

Toate cele bune.

| Pop_Paula-victoria_1915 a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc mult; banuiam dar am vrut sa fiu sigura!
Sa aveti o zi buna!

| AsTheLove a răspuns:

Se schimba in portocaliu.Dar nu-ti face griji, nu-i nimic grav.E doar de la furazolidon!

| stanel97 a răspuns:

Da, se schimba culoarea în galben accentuat și ai grija daca iei sa nu stai la soare ca da fotosensibilitate.

| Derfuletz a răspuns:

Negru si mori apoi

| weedzy a răspuns:

Da, culoarea urinei se schimba. Aceasta va avea o culoare mai galbena ca de obicei, aproape spre portocaliu.