| FemeiaPaiangan a întrebat:

Cum aflu daca sunt alergica la cerneala de tatuaje sau daca salonul la care ma duc nu are "sloganul" de moarte sigura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Cred ca o sa-ti apara puncte rosii pe piele!

| FemeiaPaiangan explică (pentru EmanuelEmy7):

Eu vreau sa stiu daca pot afla dinainte, nu sa fac experimente pe mine

| Andreea_Roxana_1991 a răspuns:

Putine persoane sunt alergice la tusul pentru tatuat. nu exista decat o metoda sa aflii. trebuie sa iti tatuezi un punct, din fiecare culoare cu care urmeaza sa fii tatuata si sa astepti. cel mai des tusul rosu da alergii. alergia asta se va manifesta ca si o reactie locala, tesutul se va cicatriza mai tare, culoarea se va duce deoarece organismul vrea sa o elimine cat mai repede. nu se va manifesta si o reactie anafilactica, cel putin nu am auzit niciodata de asa ceva.
https://www.facebook.com/ghimisicatalintatuajetimisoara acesta este tatuatorul meu. sunt sigura ca iti va raspunde si la alte intrebari legate de alergii