| xaxi a întrebat:

Cum as putea sa-mi inalbesc dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu o vizita la stomatolog, pasta pentru inalbirea dintiilor si vorbele aruncate de lume sunt in zadar.

| Skylerx a răspuns:

Sa pui putin bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si sa te speli normal pe dinti. Poti folosi si zeama de lamaie... sau coaja de lamaie si portocala - freci dintii cu ea. Sa eviti cola si cafeaua si sucurile colorate din fructe sau legume. Incearca o pasta de dinti medicinala pentru albit dintii si sa te speli corect - cel putin 3 minute de periaj. happy

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Culoarea naturala a dintilor nu este alba! Este chiar albul acela galbui pe care tu ai impresia ca e urat... Singurul lucru benefic pentru ei este un detartraj si un periaj profesional o data la 6 luni happy Si ingrijirea zilnica desigur happy

| IAmSoDifferent a răspuns:

Te duci la dentist si ii spui sa iti faca periaj dentar happy

| Bia_8599 a răspuns:

Albire la stomatologie, pasta de dinti speciala pentru albire, bicarbonatul de sodiu ( f.bun, dar nu mai mult de 2-3 ori pe saptamana) sau cu felii de lamaie.

| Anabele a răspuns:

Poti sa iti periezi dintii cu bicarbonat de sodiu sau :
Amesteca 2/3 apa cu 1/3 apa oxigenata, periezi dinti sau inlocuestiapa cu bicarbonat de sodiu. Poti lua o felie de lamaie si freci dintii.
P.S. Fa acest lucru doar o data in luna, altfel, poti distruge emalul dintilor.