| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a întrebat:

Cum as putea sa scap de grasimea de pe abdomen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea24 a răspuns:

Grasimea de pe abdomen este cea mai periculoasa si afecteaza in mod direct inima, spre deosebire de grasimea depozitata in alte parti ale corpului. Asa ca este foarte bine ca te-ai decis sa scapi de ea.
Pentru a reusi acest lucru trebuie sa te inarmezi inainte de toate cu foarte multa ambitie. Ti se va parea greu dar daca ai vointa o sa reusesti. Trebuie sa lucrezi foarte mult local dar si prin interior. Adica, daca nu vrei sa mergi la sala, cauta pe net diferite tipuri de exercitii pentru abdomen(superior, inferior, pentru laterale, etc) si fa in fiecare seara. Incepe cu seturi de cateva exercitii, urmand ca in serile urmatoare sa cresti numarul acestora. Important este ca acest lucru sa iti intre in reflex si sa nu devii delasatoare. Totodata ar fi indicat sa incepi sa ajuti corpul si din interior. Consuma mai multa apa, mai putina paine, in concluzie adopa o dieta(nu neaparat foarte drastica) potrivita pentru corpul tau.
Succes!

15 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Abdomene la greu plus o dieta echilibrata.

| oz a răspuns:

Adriana...este foarte greu...chiar daca faci exercitii...trebuie sa ai grija si la mancare. Oricum alergatul face minuni pentru abdomenul inferior...si la inot...arzi caloriile.

| Dan a răspuns:

Ori prin operatie, ori prin cura de slabire, multa miscare.

| uzzi92 a răspuns:

Pai abdomene (incearca 3 serii de cate 30 de buc)... asta e pentru partea de sus a abdomenului... si pentru zona de jos... pentru "colac"... stai intinsa pe jos... si ridica amandoua picioarele sus la 45 de grade. le lasi jos .si tot asa vreo 3 serii de cat poti...
succeswinking

| ilovebillkaulitz :* ex adryanna explică:

Mda. dieta am inceput deja...

| eek a răspuns:

Cu multa vointatongue

| sylver69 a răspuns:

Exercitii...

| Kynext a răspuns:

Iti recomand sa faci barcute+abdomene... e doar o sugestiewinking...si ai grija cu mancareahee hee

| Rrrretarded a răspuns:

Liposuctie?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu, abdomene multe, 200 o repriza, 150 a doua repriza, 100 a treia repriza. Si cresti progresiv pe masura ce trec zilele si incepi sa le faci mai usor. Pauzele intre reprize de maxim un minut. In timpul exercitiilor te concentrezi asupra lor, nu te gindesti la teme, role, gatit, sex sau alte cele. Indiferent ce exercitii fizice faci, trebuie sa te concentrezi strict asupra lor si sa nu fii obosita cind le faci. De preferat sa alegi zilnic aceeasi ora pentru practicarea lor. In timp organismul se obisnuieste si zilnic la ora respectiva vei simti o dorinta acuta de a incepe antrenamentul. Din momentul ala, vei incepe sa dai randamentul maxim si-ti va face placere sa faci exercitiile. Daca nu tii cont de cele de mai sus, antrenamentul nu va avea efectul scontat si in scurt timp vei renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, prin dieta + ceva antrenament cardio. (alergat de exemplu) daca alergi e ok. grija la ce mananci. abdomenele nu sunt o solutie happy degeaba faci 500 de abdomene si mananci ce vrei ca nu o sa dai jos de pe burtica; d daca alergi rezultatele vor fii vizibile. grija la alimentatie, fara prajeli, paine mai putina, grasime 0. fara dulcuri

| stefanradu a răspuns:

Salut Ilove,
Am scris un articol interesant despre cum poti sa dai jos BURTA si sa obtii un abdomen plat si definit. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/da-burta-jos-partea-1/
Spor!

| rebelutza4u a răspuns:

Sa faci abdomene si sa incerci sa ti o dieta.

| vargkristian a răspuns:

Pentru a slabi grasimea de pe abdomen e necesar sa ai un stil de viata sanatos: 1) sa mananci ingrijit(3 mese pe zi:dimineata cel mai mult, la pranz moderat si seara mai nimic, 50% din alimentatie sa fie legumele, 30% lactate si carne iar 20% fructe);
2) sa faci sport, exercitiile cardio-vasculare (30 minute de sport intens precum mersul rapid, alergatul, ciclismul, inotul)sunt cele mai bune pentru a slabi;
3)abdomenele sunt bune pentru a restrange stomacul si pentru a da o forma mai frumoasa, insa ele NU slabesc grasimea din acea zona
4)sa lucrezi activ 8 ore pe zi/sa te distrezi alte 8 ore/sa dormi tot atat, un somn bun favorizeaza intreg organismul, iar o viata activa inseamna o pierdere mai mare de calorii.

| alix a răspuns:

Facand sport si cu abdomene