| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de ridurile de pe frunte? Ceva metode sigure?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ar trebui sa oferi mai multe detalii, poate despre varsta, stilul de viata si altele? Ridurile de la 20 nu sunt ca alea de la 40. Iar daca nu dormi corespunzator poti sa te dai cu toate cremele din lume ca nu vei vedea niciun rezultat. Daca in viata de zi cu zi te incrunti sau ai anumite expresii fixe, iarasi nu poti face nimic, valabil si daca ridurile sunt de la somn (aceeasi pozitie cu capul in perna, mereu).Nu uita ca si genetica are un rol major aici.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Nu

| nevermind1234 a răspuns:

E foarte bun masajul, dar regulat și rezultatele se văd în timp. Îți tonifică mușchii feței. Dacă ai voință, se poate. Pe Youtube găsești tutoriale despre așa ceva. mișcările se fac de obicei într-o singură direcție, cu o cremă sau ulei potrivit tipului tău de ten, etc. Acolo găsești mai multe informații.