| LucianaaaX a întrebat:

Am herpes. angry Cum as putea scapa de el cu metode sigure si nu foarte scumpe big grin

8 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Pasta de dinti...sau plasturi antiherpetici din farmacii http://www.shopmania.ro/......95253.html

| RoxAnana a răspuns:

Sau zovirax

| gigiro a răspuns:

Herpesul e o boala virotica, si e cam greu cu el, sa-l vindeci empiric. Eu am avut aceste probleme, foarte des si o asistenta batrana rusoaica mi-a spus ca se face de obicei cand ai probleme cu stomacul sau cand ai febra.In acel timp aveam o eruptie herpetica, toata gura mea era plina de herpes. Mi-a recomandat putin bicarbonat alimentar in apa(nu este toxic) si de asemenea tot bicarbonat putin umezit pe buze.Rezultatul a fost uluitor, a doua zi nu mai aveam aproape nimic din dureri si neplaceri. S-a vindecat total in 3-4 zile, fara urme, pentru ca unele pot lasa si urme. De atunci, am avut fff rar herpes.

| Zuzy a răspuns:

Pui p el pasta de dintiwinking.
O sa dispara

| Barajag a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara unguentul "Aciclovir", iti inlatura imediat neplacerea care o ai.Bafta si sanatate!

| Danyelytha a răspuns:

La farmacie sunt niste plasturi speciali pentru herpes, costa in jur de 3 lei unul si e foarte bun! - Acum 543 zile

| Danyelytha a răspuns:

La farmacie sunt niste plasturi speciali pentru herpes, costa in jur de 3 lei unul si e foarte bun! -

| ioana_5498 a răspuns:

Avem aceeasi plb crying eu m-am dat cu putin otet, si apoi cu aciclovir, costa 7-8 lei. De scapat nu poti scapa el trece in 7-10 zile are mai multe faze (mancarime, roseata, basicute...)
Dar poti sa-ti faci vaccin impotriva hepesului.

Sanatate!