| Onofrei_Eliza_1998 a întrebat:

Cum as putea scapa de amarul din gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai nu ai dat mai multe detalii, daca simti asta de mai mult timp ar trebui sa consulti un medic, s-ar putea sa ai probleme cu fierea

| Latinmoon a răspuns:

Fumezi? Sau amar de dimineata? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai probleme cu fierea, consultă medicul pentru analize.
Te pup!

| ale7 a răspuns:

Mananca ciocolata

| DeDe11 a răspuns:

Buna daca fumezi si e amar in gat du-te la farmacie ori la doctor sa iti recomande ceva, eu recomand ceva mici lichide nu stiu ce e numele dar au gust de vanilie si se dizolva in apa deci asta insemnand ca iei un pahar mai mare de apa torni in el lichidul ala cu gust de vanilie iei astepti 1-2 minute sa se dizolve bine si dupa il bei pe toata happy
P.S: Am o prietena care are parinti tot asa si tot cu tratamentul acesta functioneaza.
Daca nu fumezi daca e amar de dimineata, ei bine si eu am pentru asta spalate pe dinti de 4 ori pe zi (dimineata inainte sa mananci dupa ce mananci dupa pranz si dupa cina mai ales dupa cina!) asa, cum spuneam spalate pe dinti de 4 ori dupa aia a putea sa iei un lichid foarte mic cat degetul mic de la mana il torni in lapte astepti 2-3 minute si il bei ps: il bei inainte de a te spala pe dinti seara ar fi bine ca dupa ce iei cina bei chestia aia si astepti o juma de ora, apoi te speli si te culci
BAFTA! FUNDITA"?

| Darywse a răspuns:

Bea energizant...Asa am avut si eu dupa 5 minute mi-am revenit big grin