| Burdetiu a întrebat:

Cum as putea scoate curentul din ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LemonGreen a răspuns:

Bunica, când eram mai mică, îmi băga țigara aprinsă pe ureche și o lăsa până pe la jumătate.
Îmi trecea când făcea asta...
Dacă nu-ți trece...habar n-am. Ți-am spus ce știu tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

E un mit, n-ai ce scoate, puneți picături, garasone pentru așa ceva.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Seara, inainte de culcare curata un catel de usturoi si baga-l in ureche apoi astupa urechea cu vata. Tine-l pana a doua zi dimineata.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate iti doresc!

| Burdetiu explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Dar nu se poate sparge timpanul?

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru Burdetiu):

Nu se sparge nimic, ca nu ajunge pana la timpan. Nu ai nicio problema cu timpanul.

| prisacarul56 a răspuns:

Faci dintr-o pagina de ziar un con cu varful ascutit sa-ti poata intra in ureche. Aprinzi ziarul la celalalt capat(baza mare) si-l lasi sa arda pana aproape de ureche.Vei simti niste zvacnituri in ureche, asta insemnand eliberarea de curent.La aceasta operatiune ai nevoie de ajutor, sa nu te arzi.Metoda babeasca, dar eficienta.