Întrebare recomandată | RanyaRa a întrebat:

Cum ati scapat de constipatia cronica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Ceaiuri laxative. Recomand Lapte si Miere.

| ElenaSA a răspuns:

Cu multa apa, iaurturi, fructe, ceai de galbenele cu miere, supa si nu consuma mancare de la fast-food.Mananca mancaruri calde.

Răspuns utilizator avertizat
| anoonym a răspuns:

Intr-o cana pune cam 2-3 linguri de tarate si pune apa calda peste si dupa bea tot sau daca nu ia senalax si bea mult ceai sau lichide

| 14andreea a răspuns:

Eu nu am ajuns la starea de „cronică" dar nici mult nu mai aveam. Mama mea și-a făcut un amestec de plante și diferite semințe măcinate pe care l-am încercat și eu câteva zile. Amestecul e fix cel de la Colon Help, dar le-a luat separat și l-a făcut acasă (exact gramajul indicat pe cutie) petru că a ajuns-o mult mai ieftin. Amestecul se ia în combinație cu iaurt după care se bea min.400 mil. apă. Mi-a reglat foarte mult sistemul digestiv. Ți-l recomand! Merită să încerci!