| Mario1994 a întrebat:

Cum ati scapat definitiv de alergie alimentara? Eu am alergie alimentara de 6 ani si beau Claritine, dar nu scap de alergia definitiv ca sa nu mai fiu nevoita sa iau numai medicamente!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Evita ce anume isi provoaca alergie, nu ai ce face

| Staif a răspuns:

Evita alimentele ce iti dau alergii. Cel putin un timp, sa poata organismul sa-si revina.
Incearca (nu e sigur, dar merita) cu sedinte la salina. Stiu pe cineva care a scapat de toate alergiile (avea la toate medicamentele) dar a mers cativa ani, de doua ori pe an, cate doua saptamani. Costisitor, adevarat. Dar a scapat.

| Kyttynna a răspuns:

Din pacate si eu am dezvoltat alergii si la alimente si la compozitii chimice din oje, am consultat mai multi medici si de la stat si de la privat si mi-au spus ca nu exista tratament si trebuie sa evit utilizarea lor. Claritine mi-a fost recomandat de medic doar in tratamentul racelii.