| Gabriel2007 a întrebat:

Ce pastile luati in caz de alergie alimentara? Claritine, tamalis sau xyzal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru alergie alimentara iei Clorocalcine sau Carbune medicinal activat (ambele le gasesti la farmacie).

| Sophieka a răspuns:

Tu ia ce ti-a recomandat medicul.

| KovacsB a răspuns:

Nimic.Daca sunt alergic nu mai consum acel aliment.

| Gabriel2007 explică (pentru KovacsB):

Ma refer in cazul daca mananc fara sa mi dau seama, am mancat branza de vaca crezand ca e de capra laughing

| Xox0 a răspuns:

Claritine