| StrongHeart a întrebat:

Cum au aparut bolile cu transmitere sexuala?
Care e cauza lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prin mutatiile microorganismelor (microbi, virusi).
Cauza: asa functioneaza genetica: e in transformare continua.

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Abaterea de la ceea ce este corect.

| Sofer a răspuns:

Lipsa igienei. Viruși.

| TheGentleman a răspuns:

Două mari cauze și late:

1. Animalele (mai ales cele exotice, primatele) fiind aduse la curțile imperiale (așa s-a transmis si virusul HIV)

2. Populațiile din Lumea Nouă (africani, azteci, mayași și alte triburi amazoniene.

Presupunem că ești un tânăr de 15-18 ani (cam de vârsta asta au fost Gulliver sau Robinson Crusoe când s-au urcat pe vas) și te-ai plictisit de binele, siguranța și confortul oferit de familie și, cu toate împotrivirile alor tăi de a-ți băga mințile în cap, alegi să te duci cu prietenii tăi de cartier mai bazați decât tine, unii dintre ei fiind ofițeri de marină sau chiar corsari și te alături lor în expediția pe mare în căutare de noi teritorii și resurse. Între timp, înveți să tragi cu tunul, cu arma și să mânuiești eficient spada. Nu ai nicio idee despre ce te așteaptă sau încotro te îndrepți.

Întâmplător, dai de pământ. o zonă complet necunoscută, cu o climă complet diferită de cea a țării din care ai plecat.

Locuitorii țărmului sunt dezorganizați și complet inferiori dpdv militar, așa că, având armele de foc și sabia la-ndemână victoria e asigurată. Cetățile lor din lemn sau paie se risipesc, așa că locuitorii lor nu au alternativă decât să se supună.

Femeile îi întâmpină pe noii veniți cum știu ele mai bine: își picioarele, ceea ce în lumea animalelor este dovada supremă de supunere și devotament, în speranța că nu le veți face rău. Voi, bărbați tineri, plini de adrenalină, nu puteți rezista unei asemenea tentații, mai ales că noile făpturi întâlnite trăiesc complet dezbrăcate. Așa că aveți parte de acțiune intensă.

Numai că aceia pe care tocmai le-ați cucerit sunt lipsiti și de cele mai elementare noțiuni de medicină, drept urmare, pe lângă s3x, o pacoste nasoală se dezvoltă în voi. Nu dați mare importanță acestui fapt, deși unii dintre voi cad în convalescență severă și chiar mor pe drumul de întoarcere.

Ajuns acasă te așteaptă nerăbdătoare prietena ta, care nu are nici cea mai mică idee despre isprăvile tale de mare curwar de peste mări și țări. Așa că o vei îmbolnăvi și pe ea.

Apoi ea își face un amant și va da mai departe și lui noile boli, și copiilor, și familiei sale etc...

Pentru a afla mai multe detalii în acest sens, citește cartea viruși, arme și oțel: soarta societăților umane de Jared Diamond

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauza e faptul ca persoanele au zeci de relatii sexuale. Cele mai multe neprotejate.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

A intrebat cum au aparut nu cum s-au transmiswinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Pai de aia ca au facut sex cu toti nespalatii si nespalatele. Plus pacatul preacurviei care se plateste. Daca iti bati joc de trupul tau cum sa ajungi bine cand te intinzi prin toate toaletele publice cu toti necunoscutii? Normal ca se fac boli de la microbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De când au început să și-o tragă popii între ei.

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Poti sa dovedesti afirmatia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Pardon, de când i-a făcut pornocraci avansuri unui puștan de 16 ani.

| troleibuz a răspuns:

Igiena precara.

| Devil21 a răspuns:

De la o igiena necorespunzătoare