| Florinel1235 a întrebat:

Cum credeți ca va fi viața viitoare? Credeți ca este cu adevărat viața veșnica după ce murim? Ne vom întâlni cu neamurile noastre care au murit înaintea noastră?
Vom mai putea vedea familia și prietenii noștri care sunt in viața după ce noi murim?
De ce unii mor in tinerețe și alții îmbătrânesc foarte mult?
Ce trebuie sa facem ca Dumnezeu sa ne dea sănătate pe pământ sa trăim mulți ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Ce trebuie sa facem ca Dumnezeu sa ne dea sănătate pe pământ sa trăim mulți ani?"
Sa mergi la biserica sa te rogi ca Dumnzeu sa-ti dea sanatatea si sa scapi deobsesia cu frecatul putei toata ziua.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Florinel1235):

Atunci ce-i cu obsesia asta de stat cu mana pe puta non stop?
Una promiti la biserica si alta faci acasa?
la ce-ti ajuta o promisiune mincinoasa?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Florinel1235):

Baiete, ouale sunt legate de puta, deci o tii in chiloti ca un obsedat.
Asa ceva NU seface!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Florinel1235):

Baiete, ia-o cum vrei, dar terbuei sa intelegi ca ala de sat toata ziua cu mana in chiloti NU este conisderat un om normal la cap, ci un obsedat sexual.
In ce priveste religia si frecatul oualelor sau a putei, este acelasi lucru. Intreaba preotul!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred în alte vieți. Odată cu creierul se stinge "sufletul", și aia e. Nu suntem într-un joc video, să avem respawn.

| Mosotti a răspuns:

Nu e nici o viata viitoare si nu ne intalnim cu nimeni dupa moarte, astea is vrajelile religiei.
Cine stie cum merge calculatorul biologic numit om, stie asta sigur.

Unii mor de tineri ca au boli, altii imbatranesc f mult ori ca asa au genele, fie de la necazuri si stres.

Ce trebuie sa facem ca cine sa ne dea sanatate? Ca acel dzeu nu exista, este tot inventia religiei ca sa prosteasca oamenii.

| Freya1 a răspuns:

Nu știe nimeni dacă exista viata viitoare. Poti doar sa crezi în ea dacă ești religios și atunci da, se spune ca ajungi în rai sau iad unde te vei duce în funcție de judecata și păcate și sa te reîntâlnesc cu cei ce au ajuns acolo.Plus multe alte chestii prin care treci.

Normal din punct de vedere religios, pana vei fi îngropat se spune ca îți vei revedea viata și toate faptele, plus ca îngerul tău păzitor te va duce în toate locurile unde ai fost de-a lungul vieții.Te vei întâlni cu toți cei dragi și mai puțin dragi și după sufletul tău va pleca definitiv în iad sau rai.
Dacă în schimb nu crezi în religie, mori, te baga în pământ și efectiv nu mai exiști.Nu mai auzi, vezi, simti și în câțiva ani nici alții nu vor mai sti nimic de tine.

Pai din nou spun. Daca te iei dupa religie la fiecare ii e dat sa trăiască cât ii e dat. Avand în vedere ca pe timpuri Dumnezeu le-a dat oamenilor de trăit mulți ani pe pământ de nu chiar veșnicia, ei s-au hotărât sa facă tot mai multe greșeli, păcate și sa își scurteze tot mai mult zilele.
Dacă nu ești religios te gândești la produsele tot mai proaste și cancerigene pe care la mâncăm sau inhalat.La poluarea și încălzirea globala.La nepăsarea oamenilor etc.

| Frank51 a răspuns:

Nu există conceptul de viață viitoare. Viața este cât timp trăiești.

Stai liniștit, 14 miliarde de ani nu te-ai plictisit, nici după moarte nu te vei plictisi.

| Frank51 a răspuns:

Prietene, tu nu ai făcut probabilități la școală? Nu ai deschis o carte de fizică ca să compari SF-urile cu faptele? Întrebările tale sunt legate de religie, ceea ce lasă loc de dat cu presupusul. Deci fiecare om îți va da un răspuns diferit bazat pe propria credință.

| mastadont a răspuns:

Pe unde o fi halogen, ți-ar fi dat el un răspuns bun la întrebarea asta:
Dumnezeu, viața după moarte, sufletul, sunt doar niște concepte inventate de mintea omului primitiv, naiv, credul și neștiutor pentru a-și domoli frica de necunoscut și pentru a avea o speranță că poate trăi într-un loc mai bun, omul a încercat și va încerca mereu să aspire la ceva imposibil, să fie mai presus de toate viețuitoarele. Și dacă s-ar dovedi fără putință de tăgadă că viața de după moarte există pun pariu că s-ar crea religii care să propăvăduiască viața de după viața de după moarte și cât de mai bine e acolo decât în ambele vieți, că doar așa ca să mai existe ceva în care să fim încurajați să credem și să contribuim la fondul instituțiilor pline de șarlatanii care răspândesc asemenea inepții.
După moarte nu mai e nimic, nu mai exiști, e fix ca înainte să te naști.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nimeni nu poate știi cu exactitate ce se întâmplă după ce murim.
Unii mor în tinerețe și alții îmbătrânesc foarte mult pentru ca asa le-a fost destinul, putem spune.( și diversi factori: stilul de viata ( dacă au fost alcoolici, fumători, dacă au avut depresie și au trecut la acele gânduri nasoale după la moartea propriu-zisa, fie din cauza unui accident, etc).
Cel mai probabil trebuie sa ne asumam greșelile de pana acum și sa devenim mult mai buni, pașnici, să scăpăm de egoism și sa ii ajutam pe cei care au nevoie de asta și să nu distrugem natura și să traumatizam bietele animale, pentru ca ne consideram " specia superioara".

Răspuns utilizator avertizat
| Mela1000 a răspuns:

Nu se știe dacă există o viață viitoare, și dacă există nu se stie daca ne vom intalni cu cei care au murit inainte de noi. Unii oamnei mor la vârste fragede și altii cu foarte mut noroc presupun ajung sa traiasca pana după 100 de ani. Asta depinde și de tine. De ce faci, câtă grijă ai de tine, cât te bucuri că trăiești. Dacă tu chiar vrei un presupus ajutor de la Dumnezeu poți spune rugăciuni.

| Ha0s a răspuns:

Citește cărțile scrise de pustnici, sfinții părinți. Găsești acolo.
Totuși, de ce ai vrea să trăiești multi ani?

Răspuns utilizator avertizat
| Ha0s a răspuns (pentru Florinel1235):

Nu mă refeream sa mori acum la 17 ani.
Daca o iei după ce spun sfinții ce o data au trăit printre noi, viața ne e data in scopul de a luptă și de a o câștiga pe ce-a veșnică, deci, viața asta nu e pentru bucurii. Orice ai face în viața asta, sa nu te dezici de ortodoxie. Nu te da după sectari happy, poate la anul renunți la credințe și etc, dar sa nu ți schimbi religia.

| DEVdani a răspuns (pentru Ha0s):

Citeste Biblia si implineste ce scrie acolo.

Suntem MANUTITI prin Domnul Isus, nu sunte MANTUITI daca facem parte din CULTUL ORTODOX!

MANTUIREA se aplica in viata noastra, doar in MOMENTUL cand implinim Cuvantul Lui Dumnezeu.
Adica cand implinim ce scrie in Cuvantul Lui Dumnezeu.

Marcu 16:16
Cine va crede şi se va boteza va fi mântuit, dar cine nu va crede va fi osândit.

Daca suntem MANTUITI prin CULTUL ORTODOX, atunci Fiul Lui Dumnezeu de ce a mai MURIT?

Daca suntem MANTUITI prin aderarea ca membru la CULTUL ORTODOX, NU CUMVA, Fiul Lui Dumnezeu
A SUFERIT DEGEABA? NU CUMVA A MURIT DEGEABA?

Ne indeamna Dumnezeu in Cuvantul Lui sa aderam la cultul ortodox si atunci vom avea partea de MANTUIRE?

Prima data trebuie sa te intorci, inapoi la scoala, sa inveti, sa citesti, sa studiezi.

Cauta in DEX sa vezi ce inseamna cuvantul SECTANT.

Omul care iti vesteste Cuvantul Lui Dumnezeu din Biblie, pentru tine este SECTANT?

Tu faci diferenta dintre ADEVAR si INSELACIUNE?
Le confunzi copile.

SECTANT este omul care se inchina la oase!
SECTANT este omul care se inchina la hainele mortului!
SECTANT este omul care pupa pana unui mort! CADAVRU

Milioane de oameni merg la biserica si fac parte din cultul ortodox.
Dar nu citesc Cuvantul Lui Dumnezeu Biblia, nu implinesc ce scrie acolo, nu au o RELATIE cu Fiul Lui Dumnezeu.

In schimb TRAIESC si ZI si NOAPTE, IN PACAT!

Jocuri de noroc.
SEX in afara casatoriei!
Filme pornografice!
Prostitutie!
Destrabalare!
Curvie!
Bautura!

Toti vor merge in IAD, pentru ca nu il iau in SERIOS pe Dumnezeu.

Crezi ca daca faci parte din cultul ortodox si mergi la biserica te primeste Dumnezeu in Impartia Lui?

Pentru ce anume crezi ca a fost lasata Biblia?
Ca omul sa IGNORE Cuvantul Lui Dumnezeu si TOTUSI sa ajunga in Imparatia Lui?

Biblia a fost lasata de Domnul Dumnezeu pe pamanat, ca OMUL sa afle adevarul si sa traiasca o viata curata si frumoasa inaintea Lui.

Nu poti sa PARASESTI PACATUL/PACATELE din VIATA TA, de UNUL SINGUR!
Ai nevoie de Fiul Lui Dumnezeu!

Nu o mai DA cu SECTANTI, pur si simplu te faci de RUSINE, denota nivelul tau, nu cunosti nici Biblia,
nu ai nici o RELATIE PERSONALA cu Fiul Lui Dumnezeu.

Si mai ales, NU AI INVATAT MARE LUCRU LA SCOALA!

Lasa prostia si frustrarea, ca ele te vor duce in IAD!

Pune MANA pe Biblie, citeste si implineste ce scrie acolo!

Lasa filmele, jocurile si poftele tale prioritare, ca ele te vor duce in IAD!

Daca citesti cu atentie, sus este vestit Cuvantul Lui Dumnezeu.

Nu esti constient ca frustrarea din INIMA TA, la adresa Cuvantului Lui Dumnezeu te poate duce in IAD!

Daca mori astazi, unde mergi?

Crezi ca daca esti ortodox, te primeste Dumnezeu in RAI?

Daca traiesti in PACAT si CONTINUI, mergi in IAD!

Sex inainte de casatorie, este PACAT!
Bautura, este PACAT!
Filmele artistice, PACAT!
Tigara, PACAT!
Inchinarea la MORTI, PACAT!
MASTURBAREA, PACAT!
Barfa PACAT!
Filmele PORNOGRAFICE, PACAT!

Ioan 14:6
Isus i-a zis: „Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa.Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine.

| Ha0s a răspuns (pentru DEVdani):

Ce ai, mă? Nici nu te am băgat în seamă, doar ai văzut cuvântul sectar și ai sărit în sus. Mars rolling on the floor

| DEVdani a răspuns:

Cum credeți ca va fi viața viitoare?
In functie de ce alege omul.

Daca in calatoria aceasta pe pamant, iti traiesti viata in PACAT si stai cu SPATELE spre Dumnezeu, dupa ce iti inchei calatoria pe acest pamant, sufletul tau este coborat in Locuinta Mortilor, asteptand judecata Lui Dumnezeu.

Credeți ca este cu adevărat viața veșnica după ce murim?
DA, exista Locuinta Mortilor si Imparatia Lui Dumnezeu.
Exista IAD si RAI, omul alege in timpul calatoriei pe pamant destinatia unde merge in vesnicie.

Exact cum multi oameni aleg sa mearga sambata seara in club la distractie!

Ne vom întâlni cu neamurile noastre care au murit înaintea noastră?

DEPINDE, in functie de fiecare persoana ce a ales.
Daca tu alegi sa te impaci cu Dumnezeu prin Fiul Lui, adica prin Domnul Isus, atunci tu vei avea parte de MANTUIRE.

Daca vei incepe sa te rogi Domnului Isus pentru mantuirea parintilor tai si ei se intorc la Domnul Isus, atunci tu te vei intalni cu parintii tai in Imparatia Cerului.

Vom mai putea vedea familia și prietenii noștri care sunt in viața după ce noi murim?

NU.

Cine se afla astazi in Locuinta Mortilor, nu ne pot vedea si nu pot vorbi cu noi.

Ei isi doresc un SINGUR LUCRU, sa mai primeasca o SANSA din partea Lui Dumnezeu, sa se intoarca pe PAMANT si sa se impace cu Dumnezeul prin Fiul, prin Domnul Isus si sa ia in SERIOS, Cuvantul Lui Dumnezeu, Biblia, Sfanta Scriptura.

De ce unii mor in tinerețe și alții îmbătrânesc foarte mult?

In functie de felul cum omul respectiv si traieste viata.

Bautura, drogurile si prostitutia, afecteaza trupul de carne al omului!

Ce trebuie sa facem ca Dumnezeu sa ne dea sănătate pe pământ sa trăim mulți ani?

Sa facem EXACT ceea ce isi doreste Dumnezeu.
Sa il LUAM IN SERIOS, sa numai PACATUIM si sa traim o viata placuta inaintea Lui.

Din pacate, in vremurile noastre, omul nu doreste sa citeasca Biblia si nu doreste sa aiba o relatie cu Fiul Lui Dumnezeu, pentru ca aceste aspecte PAR NEBUNE, ERETICE, iesite din comun!

In schimb omul vrea sa traiasca in DESTRABLARE, sex inainte de casatorie, petreceri, bautura, tigara, droguri, sa isi batjocoreasca aproepele!

Domnul Dumnezeu nu este IMPOTRIVA sex-ului!
Dar viata intima ( sex ul ) trebuie sa fie in cadrul casatoriei,
ca sa fie o binecuvantare pentru ambii parteneri, nu un blestem!
Sex ul in afara casatoriei, este un BLESTEM!

Este un lucru foarte IMPORTANT ca doresti sa afli ADEVARUL!
Scopul vietii
Sensul vietii
Daca este viata vesnica dupa moarte
(dupa incheierea calatoriei noastre pe acest pamant)

Citeste Biblia, Cuvantul Lui Dumnezeu.
Ai mare grija la oamenii religiosi, sunt un pericol, ei vorbesc despre Dumnezeu, dar nu au nici o RELATIE cu Fiul Lui Dumnezeu, sunt oameni care TRAIESC dupa TRADITII, nu traiesc dupa Cuvantul Lui Dumnezeu.
Acesti oameni te duc cu ei in IAD, la chin si suferinta!

Cand omul este dus la cimitir si ingropat, numai conteaza daca ai fost inginer programator sau doctor!
Nu conteaza daca ai lasat pe pamant 1 milion de euro!

Conteaza daca te-ai impacat cu Dumnezeu prin Fiul Lui!
Conteaza daca ai slujit pe Fiul Lui Dumnezeu, pentru ca in ziua judecatii, cine a slujit pe pamant pe Fiul Lui Dumnezeu, primeste o rasplata mare!

Apocalipsa 3:20
Iată, Eu stau la uşă şi bat.
Dacă aude cineva glasul Meu şi deschide uşa, voi intra la el, voi cina cu el, şi el, cu Mine.

Deschide uşa de la inima ta, pentru Domnul Isus, ca EL sa intre acolo şi sa locuiasca.

Incepe sa citeşti Biblia, Cuvantul Lui Dumnezeu, incepe cu Noul Testament.
Domnul Isus, iti va vorbi in mod personal, inimii tale, mintii tale.
EL te va lumina, te va ajuta sa intelegi adevarul şi drumul pe care trebuie sa mergi.

Implineşte ce scrie in Cuvantul Lui Dumnezeu:

Marcu 16:16
Cine va crede şi se va boteza va fi mântuit, dar cine nu va crede va fi osândit.

Cultul si religia nu mantuiesc (nu salveaza) sufletul omului.
Doar Fiul Lui Dumnezeu mantuieste, binecuvanteaza si vindeca.
Fiecare om, trebuie sa aiba o relatie personala cu Fiul Lui Dumnezeu si sa implineasca Cuvantul Lui Dumnezeu.

Ioan 14:6
Isus i-a zis: „Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa.Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine.

Domnul Isus sa te binecuvanteze cu mantuire pe tine si intreaga ta familie.

Răspuns utilizator avertizat
| DEVdani a răspuns (pentru Florinel1235):

Florin, inaintea Lui Dumnezeu nu exista PACATE mari si PACATE mici.

Este foarte simplu, exista PACAT si PACATUL ne desparte de Dumnezeu.
PACATELE si alegerile noastre ne duc in IAD, ne despart de Imparatia Lui Dumnezeu.

Romani 6:23
Fiindcă plata păcatului este moartea, dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa veşnică în Isus Hristos, Domnul nostru.

Nu exista om pe acest pamanat care sa nu fi pacatuit inaintea Lui Dumnezeu.

Cuvantul Lui Dumnezeu spune clar:

Romani 3:23
Căci toţi au păcătuit şi sunt lipsiţi de slava lui Dumnezeu.

PACATUL are impact aspura trupului de carne, PACATUL este un blestem pentru trupul de carne.

Astazi fumezi, maine continui, sunt sanse ca intr-o zi sa faci cancer la plamani.

Trupul de carne este afectat de multe ori si din cauza alimentatiei.
Sunt multe alimente care contin, fel si fel de substante, prafuri, care sunt daunatoare pentru organism.

Nu este suficient sa crezi in Dumnezeu!

Trebuie sa incepi sa citesti Cuvantul Lui, Biblia.
Doar asa il poti cunoaste cu adevarat pe Dumnezeu.

RELIGIA si TRADITIA nu ne apropie de Dumnezeu, nu ne ajuta sa il cunoastem cu ADEVARAT pe Dumnezeu.

Cum Îl poți găsi pe Dumnezeu și cum trebuie să-L cauți?
Nu trebuie să inventezi propria metodă de a-L căuta pe Dumnezeu, căci El Însuși a spus:

"Mă veţi căuta, şi Mă veţi găsi, dacă Mă veţi căuta cu toată inima.
Mă voi lăsa să fiu găsit de voi, zice Domnul" (Ieremia 29:13-14)

Dumnezeu dă două condiții aici pentru a-L putea găsi:

1.Să-L cauți
2.Să-L cauți din toată inima

Nu este de ajuns să-L cauți pe Dumnezeu.
Îl poți căuta în felul tău, Îl poți căuta așa cum te învață oamenii.
Dumnezeu totuși cere să-L căutăm din toată inima.
Este foarte interesantă această expresie "toată inima" când o privești în ansamblu pe tot parcursul celor 66 de cărți din Biblie.
Un lucru care se repetă permanent este că Dumnezeu cere o dedicare din toată inima.
O căutare din toată inima, o întoarcere din toată inima, o credință din toată inima, o dragoste din toată inima etc.
Dumnezeu Se lasă găsit de acela care hotărăște cu toată inima să-L caute și să creadă în El.
Altfel nu este posibil.

Poate te întrebi: "Dar cum să-L caut din toată inima?"
În primul rând, să-L chemi din toată inima în viața ta, pentru că El a promis așa:

Domnul este lîngă toţi cei ce- L cheamă, lîngă cei ce- L cheamă cu toată inima (Psalm 145:18)

Cheamă-L în rugăciune și fă-o din toată inima.
Spune lui Dumnezeu că dorești să-L cauți din toată inima și că Îl inviți din toată inima să vină în viața ta.
Sunt sigur că te va asculta, căci Cuvântul lui este Adevărul (Ioan17:17) și nu poate să spună și să nu facă.

David, când se ruga lui Dumnezeu, a zis așa:

Te caut din toată inima mea; nu mă lăsa să mă abat dela poruncile Tale.
Strîng Cuvîntul Tău în inima mea, ca să nu păcătuiesc împotriva Ta (Psalmul 119:10-11)

Secretul nu este doar să-L căutăm pe Dumnezeu din toată inima, ci să și strângem Cuvântul Lui în inima noastră.
Atunci când rămânem, când strângem Cuvântul Lui în inima noastră, Dumnezeu ne ajută să nu păcătuim, ci să trăim frumos înaintea Lui, de aceea David mai zice așa:

Te chem din toată inima mea: ascultă- mă, Doamne, ca să păzesc orînduirile Tale. Te chem:mîntuieşte- mă, ca să păzesc învăţăturile Tale (Ps. 119:145-146)

Ce să faci acum?

Dar chiar acum, zice Domnul, întoarceţi- vă la Mine cu toată inima, cu post, cu plînset şi bocet!
Sfîşiaţi- vă inimile nu hainele, şi întoarceţi- vă la Domnul, Dumnezeul vostru.
Căci El este milostiv şi plin de îndurare, îndelung răbdător şi bogat în bunătate, şi- I pare rău de relele pe cari le trimite ( Ioel 2:12-13)

Există o urgență, "chiar acum, zice Domnul,…".

Dacă nu ai făcut lucrul acesta în viața ta, te invit să o faci chiar acum.
Dumnezeu îți poruncește, te roagă fierbinte, "în Numele lui Hristos: Împăcaţi-vă cu Dumnezeu"(2Corinteni 5:20).

Cum să-ți ceri iertare de la El?

Așa cum o cere El, din "toată inima" și avem promisiunea că:

"Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept, ca să ne ierte păcatele şi să ne curăţească de orice nelegiuire"(1Ioan 1:9)

Mărturisește-ți păcatul înaintea lui Dumnezeu astăzi.
Pleacă genunchii înaintea Lui și cere iertare pentru tot ce ai păcătuit înaintea Lui.
Numai El poate să te ierte și să-ți dea eliberarea deplină.
Domnul Isus, când a văzut inimile oamenilor împovărate și robite de păcat, le-a spus așa:

"Veniţi la Mine, toţi cei trudiţi şi împovăraţi, şi Eu vă voi da odihnă."(Matei 11:29)

Răspuns utilizator avertizat
| DEVdani a răspuns (pentru Florinel1235):

Trebuie sa te rogi la Domnul Isus, sa ii ceri ajutorul.

Faptele nu MANTUIESC sufletul omului.
Faptele nu te elibereaza de sub robia pacatului!

Nu poti sa il cunosti pe Dumnezeu, daca nu citesti Biblia!

Doar o RELATIE PERSONALA cu Fiul Lui Dumnezeu te scapa de IAD si PACAT!

Preotul nu te POATE AJUTA, pentru ca nici el nu il cunoaste pe Fiul Lui Dumnezeu.

Preotul te pune sa citesti diferite carti!
Preotul te invata TRADITIILE inventate de OM!

Este usor sa vorbim despre Dumnezeu, milioane de oameni vorbesc despre EL, dar DEGEABA!

Omul trebuie sa aiba o RELATIE PERSONALA cu Fiul Lui Dumnezeu.
Sa citeasca Biblia
Si sa aiba o viata de rugaciune cu Fiul Lui Dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| DEVdani a răspuns (pentru Florinel1235):

La cine te rogi, mai exact?
La care biserica mergi, din care cult?

Răspuns utilizator avertizat
| DEVdani a răspuns (pentru Florinel1235):

Maria este moarta, de ce te rogi la morti?

Cultul ortodox nu are nici o legatura cu Dumnezeu!

Cultul ortodox traieste dupa traditii inventate de omul muritor!

Inchinarea la morti este IDOLATRIE!
Rugaciunea la morti, este o NEBUNIE!

De ce nu citesti Biblia? Nu ai timp?

Vezi cum suntem noi oamenii?
Avem timp sa ne uitam la filme pornografice si sa ne masturbam

Dar nu ne facem timp sa citim Cuvantul Lui Dumnezeu

Numai daca citesti Cuvantul Lui Dumnezeu si implinesti ce scrie acolo, DOAR ATUNCI Dumnezeu iti va raspunde!

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru DEVdani):

Un loc comun din critica istorica este ca Isus nu a fost crestin.

| webandcoffee a răspuns:

Religia este doar o poveste care ofera alinare oamenilor carora le este prea greu sa accepte faptul ca nu exista o insemnatate mai adanca a vietii, nu exista "vieti de apoi" sau deitati in ceruri sau in pamant. Suntem o pura intamplare temporara a biologiei, traim, ne nastem, si murim.

Răspuns utilizator avertizat