| georgeceltoma a întrebat:

Cum de unii oameni sunt energici chiar daca nu au o alimentatie adecvata sau echilibrata. stiu ca energia provine din alimentatie, de la psihic si spirit...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cred ca asta tine mai mult de starea de spirit, eu de exemplu cand sunt fericit sunt foarte energetic.

| georgeceltoma explică (pentru unknownn):

Dar din ce resurse consuma organismul energia? daca de exemplu intr-o zi nu ai mancat nimic dar esti fericit si energic? Asta nu prea inteleg, daca consumi energie trebuie sa o inlocuiesti si cred ca starea de spirit nu o poate inlocui,!?

| unknownn a răspuns (pentru georgeceltoma):

Nu stiu cum e la altii dar la mine starea de spirit poate inlocui energiahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai rezistenti si nu trebuie sa mananci ca porcul, ca sa ai energie. Uneori, nici eu nu mananc mult si imi e bine la fel ca in zilele cand mananc. Daca mananc prea mult, atunci ma apuca o lene de nici moartea n-o sperie.
Depinde de situatie, daca esti intr-o stare nervoasa, poti sa mai multa energie de-ti vine sa iei lumea la bataie.