| Georgiii_4994 a întrebat:

Cum este operatia de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Daca' trebuie sa te operezi, stai linistita ca nu doare deloc'
adica' te anesteziaza inainte, si u pur si simplu adormi, iar pe cand te trezesti numa vezi un bandaj sub burta.
poate o sa te intepe putin la inceput, dar trece destul de repede.
o ruda de-a mea cand s-a operat a durut'o putin timp, dupa care nici nu a mai simtit.
mi se pare ca si vaccinul sau scosul dintilor ewste mai dureros decat o operatie la apendicita... asta mi-a zis ea.
poate te sperii la inceput, dar gandeste'te ce bine o sa iti fie dupa, nu o s ate mai doara si nimeni nu iti va mai spune "nu fa miscari multe sa nu te doara" sau "acum mergem la spital" si chestii din astea'
big grin

| JahBless a răspuns:

Depinde de pacient.in general e floare la ureche dar daca ai asteptat cu apendicele inflamat si s-a facut vreo infectie sau puroi atunci nu e bine.am un pr ce era sa moara din cauza asta. Take care

| apples a răspuns:

Nostima.

| David95_2915 a răspuns:

Pai nu este nimic dureros daca la asta te referi. eu am facut operatie de apendicita si am fost anesteziat cu cateva minute inainte de operatie si nu am mai realizat nimica am dormit pur si simplu si cand m-am trezit doar vedeam bandajul happy si atat nu am simtit nimica. Si eu m-am speriat la inceput. dar am vazut ca e mai dureros sa iti scoata o masea decat o operatie happy Numai bafta daca ti-am fost de folos o funda

| robotelien a răspuns:

Este dureroasa daca nu te adoarme daca te adoarme o sa te doara un pic...imi dai funda?