| Polinco a întrebat:

Cum fac sa nu mai transpir la subrat fara sa dau cu tot felul de produse. Daca transpir la subrat si ma dau doar cu deodorat o sa se duca transpiratia cand o sa mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Din pacate de asta nu poti sa scapi, cum am mai raspuns cuiva, transpiratia aia nu e degeaba, corpul nu s-ar chinui sa investeasca energie in a crea si secreta transpiratie daca nu ar avea niciun scop. Cat despre solutii, n prea exista in afara de deodorante sau o interventie chirurgicala foarte ciudata ori de extirpare a glandelor sudoripare ori de injectare cu ceva silicon, sau nu stiu ce, cu care se blocheaza acele glande. Transpiratia nu o sa se duca nicaieri, toti transpiram si de obicei in copiarie cel mai putin, cu cat cresti transpiri mai mult, insa inveti si cum sa-ti mentii transpiratia discreta, gasesti antiperspirante care functioneaza cel mai bine pentru tine, dusuri dese si transpiratia nu mai e o problema... Si cred ca ai vazut si vedete si persoane extrem de cunoscute, daca nu sunt undeva intr-un film si stau la caldura o sa observi cum pur si simplu "baltesc" la sub brat (axila), e normal si firesc, nimeni nu o sa zica nimic despre asta pentru ca toti transpiram, e ca si cum as zice "ce fraier esti ca respiri..."

2 răspunsuri:
| KanekKi a răspuns:

Reduci alimentele sarate.

| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Asigura-te ca esti curat inainte sa te dai cu deodorant.