| eueueu68112 a întrebat:

De la 12-13 ani am inceput sa transpir foarte urat, si problema asta o am si acum.
Am 15 ani. Cand iau un tricou cu maneca scurta incep sa transpir ca si cum as avea un furtun cu apa pe sub bluza, practic transpiratia imi acopera toata maneca + o mare parte din partea de pe piept si de aia nu port tricouri in public.
Nu transpir de la caldura asta e sigur. Da, sunt ras la subrat,fac dusuri si ma dau cu tot felul de deodorante,antiperspirant etc, dar eu transpir pe tot corpul, si mai ales cand sunt in preajma altor persoane.
Care este motivul? Ce sa fac sa nu mai transpir asa de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te trimita la un specialist urolog si endocrinolog