| Alec a întrebat:

Cum fac si eu rost de o adeverinta medicala pentru facultate daca nu stiu ce medic de familie am? Nici nu am timp sa aflu, am fost azi la alt medic dar a zis ca nu imi da. Dimineata plec la Bucuresti sa fac inscrierea si nu am idee cum sa fac rost.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anadark84 a răspuns:

Mergi la un medic de familie cu copie de pe buletin si spune-i ca vrei sa te inscrie ca pacient. Iti poate da imediat adeverinta.
Ar mai fi o solutie cu cabinetul medical de la scoala. Sunt obligati sa va dea adeverinte.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai fisa ta medicala unde se afla draga? daca tu nu cunosti medicul de familie, cu siguranta va sti mama ta...
se poate duce mama la medic si cere o adeverinta pentru facultate contra sumei de 15 roni, eu asa am facut pentru fiica mea.
O zi frumoasa si mult succes la facultatehappy

| DimLight a răspuns:

Poti sa faci rost de la cabinetul medical al facultatiiwinking un consult si costa uneva intre 15-30 lei.

| Lavinia218 a răspuns:

Incearca la o policlinica privata. eu am fost la medlife

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa nu stii ce medic de familie ai? doar tu te ai inscris nu te a inscris nimeni altcineva.