| inflicted a întrebat:

Cum faceti sa aveti un somn cat mai odihnitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fara telefon sau alte surse puternice de lumina unde te poti uita, o cana de lapte si 8 minute de meditaie inainte de culcare. O sa adormi bustean.

| Goete a răspuns:

Somnul meu e mereu odihnitor.
Te culci la timp si dormi minimul necesar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa consumi niste kiwi inainte de culcare sau sa bei un ceai de tei.

| cosmin1324 a răspuns:

Cumperi saltea Dormeo laughing)

| Anee1667 a răspuns:

Hei!
Ascultă nişte muzică relaxantă şi bea înainte de culcare un pahar cu lapte călduţ.

| fanernest123 a răspuns:

În primul rând, stinge-ți lumina în dormitor. Asigură-te că ai oprit TV-ul, laptopul, telefonul, orice te poate distrage. Aerisește camera puțin înainte să te culci, bagă-te în pat, găsește-ți o poziție comfortabilă și încearcă să te relaxezi. Gândește-te la ceva frumos, la ceva ce te relaxează și te face să te simți bine. De asemenea, poți încerca să bei un ceai înainte de somn. Știu că e cald afară, dar o cană de ceai (nu fierbinte) te poate ajuta să ai un somn mai lin.

| ihnei a răspuns:

Dorm

| popM188 a răspuns:

Mancare usoara seara, o plimbare relaxanta inainte de culcare, fara TV in dormitor, fara telefon.

| Cris1235 a răspuns:

Îmi consum energia