| ANONIMMM99999 a întrebat:

Cum imi dau seama daca am febra? ...sunt singur acasa ...si nu am termometru.
Multumesc
dau Funta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0ffliner a răspuns:

Cateva variante ar fi de incercat: Sa pui mana pe un lemn/mobilier (de obicei e de temperatura camerii) si dupa pe frunte, daca iti arde mana tare atunci ai febra. Poate sa te doara capu, il simti mai greu, in sens metaforic. Ochii iti sunt obositi si parca iti ard.

Cam atat, tot ce pot sa-ti recomand daca esti racit e sa-ti faci un ceai bun cu o felie de lamaie si dupa sa te bagi in patwinking.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Te simti slabit, ai frisoane, simti ca-ti ard oasele efectiv, eventual te doare capul, nu mai suporti lumina, te ustura ochii.