| whbl93 a întrebat:

Cum imi intretin frumos barba in asa fel incat sa nu fie prea mare ci sa fie aranjata frumos si cat mai mica? cu masina de tuns? cu lama daca dau o tai de tot da nici nu vreau sa fie mare vreau sa fie cat de cat okeylaughing? astept sfaturilaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.stilmasculin.ro/cum-sa-iti-aranjezi-barba/
http://www.remington-style.ro/aparat-tuns-barba-si-mustata-touch-control-85
Si fiul meu tot cu aceasta masinarie isi aranjeaza barba.o fi un trend?;))
O zi frumoasa sa ai:)

| whbl93 explică (pentru caramela):

Mersi o sa iau in considerarehappy, sa ai la fel o zi frumoasa:d

| onasis1961 a răspuns:

Uite aici un articol care te va ajuta :
http://casa.acasa.ro/......14948.html

| Liviu a răspuns:

Poti incerca cu masina de tuns,asa fac si eu happy Dar acum mi-am lasat barba mai mare,ca vreau sa se vada mai ok.(am dunga de la perciuni si se uneste la cioc,sau cu ciocul cum vrei sa ii zici) Bine,eu find si chelios se vede bine. Sfatu meu, incearca sa o aranjezi cu o lama, adica latimea, sa ii faci contoru, so poti tunde si cu foarfeca cu un piaptan daca te pricepi.Sau cel mai usor cu o masina de tuns, sau una de barbierit happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o masina de tuns