| AnOnImA4109 a întrebat:

Cum îmi pot albii dinții? Ce îmi recomandați? Am încercat cu bicarbonat de sodiu și cu tot felul de pastă de dinți pentru albire dar nu funcționează.????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Trebuie sa le testezi timp de o saptamana ca sa vezi daca merg sau nu. Nu te astepta sa te dai o data si imediat cum te clatesti sa fie dintii orbitor de albi, nu suntem in desene. Spala-te si dimineata si seara, fa-ti o data la 4-5 zile un periaj cu lamaie sau bicarbonat de sodiu. Daca vrei o solutie mai eficienta, dar mai scumpa cumpara aparat din ala la care se face reclama de nu stiu cand parca de la Smilefix

| devilshelp a răspuns (pentru devilshelp):

Nu e Smilefix, nu mai tin minte cum se numeste. Era HiSmile

| VStoia a răspuns (pentru devilshelp):

Eu imi clatesc gura o data pe zi cu apa oxigenata de la farmacie si chiar functioneaza!

| devilshelp a răspuns (pentru VStoia):

Cu apa de gura merge?

| Ciubotaru_Cezar_Paul_1970 a răspuns:

Poti incerca la un doctor stomatolog! Coste circa 100 lei dar ii face albi ca neaua