| Alin28 a întrebat:

Cum imi pot indrepta coloana vertebrala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai bine intrebi un medic. Intra aici >> http://www.assb.ro/ la "Chat Medical" si vorbesti online cu un medic;)
Sa te faci bine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de afecţiunea pe care o ai şi de gravitate...

În general, se poate face gimnastică medicală/recuperatorie, sau se poate purta un corset ( adecvat afecţiunii respective )!

Toate acestea TREBUIE să fie recomandate de MEDIC!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu gimnastica medicala sub supravegherea medicului.

| irbis96 a răspuns:

Exercitii fizice care se concentreaza pe zona lombara si zona trunchiului. Cand stai jos sau in picioare, incearca sa mentii o postura cat mai buna.

| IngerCazator a răspuns:

Pentru prima data du-te la un medic... poate nici nu este grav, eu de exemplu am fost si mi-a zis ca nu am nimic doar ca sunt lenesa sa stau dreapta big grin

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Poi trebuie sa te duci la doctorul de familie te va trimite el la vreun cabinet trebuie sa porti corset sa faci exercitii zi de zi depinde cat de grav e

| LLO a răspuns:

Si eu am avut ceva probleme minore si am facut kinetoterapie foarte ok mi-a mers apoi, sunt tot felul de exercitii pentru coloana happy

| alexandra2222 a răspuns:

Si sora mea a avut probleme cu coloana si amers la medic si acesta i-a propus sa faca cursuri de inot. Dupa un an am mers cu ea la doctor si problema s-a rezolvat.