| AutumnDay a întrebat:

Cum ingrijesc rana dupa operatia de panaritiu? Medicul a zburat imediat dupa ce m-a operat si nu mi-a spus decat,, ia antibioticul in continuare inca 2-3 zile" si azi la pansat asistenta mi-a trantit doar un,, da-te cu Rivanol, cu Betadina, da-te cu ce vrei" - cand i-am spus ca am acasa Betadina, Rivanol si Fucidin si daca sunt bune acestea sau daca am nevoie si de altceva.
Daca ati mai trecut printr-o astfel de operatie, astept raspunsurile voastre happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Cand esti acasa si nu exista sansa sa intre mizeria acolo poti sa o lasi si desfacuta, se vindeca mai repede. In rest, atunci cand te pansezi pune niste betadina pe pansament. Ajuta si la omorarea bacteriilor si nici nu se lipeste pansamentul de rana pentru ca nu se usuca. Daca mai ai intrebari nu ezita sa intrebi aici.

2 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Vai asa ti-a facut! foarte rau! cum sa iti tranteasca asa! parca ii era sila lene! atunci de ce mai este asistenta! pacat sincer! ca sunt asemenea oameni! in sistemul medical! rar oameni dinastia sa te trateze frumos si fara chestii de astea!

| Albastru_Copil_1990 a răspuns:

Operatia da panaritiu este acea cu unghiile in carne nu stiu cum se ingrizeste presupun ca ar trobi sa faci aceste lucruri pana se cicatrizeaa sa nu prea umbli sa nu te infectezi folosind deisfentat. funa terog