| Marii a întrebat:

Cum pot face sa dispara mai repede febra musculara? Stiu ca unii zic ca mai bine o las sa treaca de la sine dar nu pot s-o las ca am nevoie de picioare cu forta laughing Nici site-urile nu stiu ce sa mai ma minta, pe undeva am citit ca sa continui miscarea, altundeva ca sa ma opresc. Ajutati-ma s-o fac sa dispara! [-o

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| andrei88u a răspuns:

Stii vorba aia...cui pe cui se scoate? fa in continuare efort fizic si o sa-ti treaca. trebuie consumat acidul lactic care s-a format in muschi in urma efortului. Cea mai buna cale este sa l arzi prin sport.winking

| ELLSSA a răspuns:

Indata ce stii ca faci efort, ia un cubulet de zahar.Atunci nu o sa mai ai asa febra...

| Gabriel_3333 a răspuns:

Sincer am incercat partea cu continuatul miscarii dupa ce am facut febra din aceiasi dorinta ca si a ta si prima data cand am incercat mi-a trecut destul de repede dar alta data cand am incercat mai rau am facut febra musculara. Nu stiu ce sa-ti spun. Incep ca fosta mea profesoara de sport "aspirina si un dus fierbinte" Intrebarea mea ar fi peste cat timp ai nevoie de "picioare cu forta "? Daca nu reusesti sa scapi de febra fa-ti singur masaj cu bengay, fastum gel (sau pune pe cineva) si incalzeste-te bine inainte sa faci ceea ce ai de gand sa faci fiindca astfel nu vei mai simti greutatea picioarelor. Iti spun din propria experienta de baschetbalist happy

| Piku a răspuns:

Febra musculara iti dispare exact cu acelasi sport pe care l`ai facut...de exemplu ai facut 300 de genoflexiuni ...ai facut febra musculara ca sa iti treaca trebuie sa faci acelasi lucru.mie asa imi trece! Sper ca te-am ajutat Funda?puppy dog eyeskiss

| lanaaaaa a răspuns:

Febra trece facand sport si daca inghiti o lingura de zahar sau nu neaparat, ceva foarte dulce, un lion, snikers twix chesti din alea, te lasa durerea big grin

| danydany2 a răspuns:

Este de cumparat glucoza(parca asa ii spune) arata ca o ciocolata alba.Gasesti la supermarket. Dupa ce ai mancat asa ceva iti va trece febra in vreo ora sau doua.