| TheGazeTTeRuKi a întrebat:

Cum pot inlocui somnul prin alimentatiesi fara cafea, energizante, ciocolata etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna, eu folosesc ceai verde, nu sunt bautoare de cafea si alte lucruri asemanatoare, dar asta nu inseamna ca daca beau ceai verde stau toata noaptea treaza. incerca ceai verde ( indulcit cu miere de albine) si consuma fructe si legume, si fa un pic de sport te ajuta cu raportul de energie de care ai nevoie, dar nu la extrem.

| TheGazeTTeRuKi explică (pentru LaLaura):

Mersi dar ma refeream fara bauturi in fn

| LaLaura a răspuns (pentru TheGazeTTeRuKi):

Nu ai pentru ce. E o bautura sanatoasa, nu e din categoria in care ai enumerat-o tu.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca dormi mai putin de 8 ore pe noapte poti avea mari probleme.

| TheGazeTTeRuKi explică (pentru doctorandus):

Eu dorm cam maxim 15 ore =]]

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Somnul nu se va compara cu nimic, parerea mea!
Bafta!