| Andruskha69 a întrebat:

Cum pot interactiona cu oamenii daca am borderline personality disorder? din cauza asta nu pot avea prieteni si nici o relatie sanatoasa happy
pana cand merg in vara la psihiatru nu am ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Pe scurt: you give it your best. Daca iti dai seama ce faci gresit, ai sansa de a schimba ceva.

| RosaliaOriginala a răspuns:

Ce naiba e aia?

| Andruskha69 explică (pentru RosaliaOriginala):

Practic ai tendinta des sa manipulezi persoana de langa tine, sa ii controlezi viata, emotiile, sa faca practic ceea ce gandesti tu dar nu ii spui si fara sa isi dea seama, ma rog multe alte chestii

| carevaescu a răspuns (pentru Andruskha69):

Suna a normal pro plus max

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru Andruskha69):

Cam ciudat, nu i ar place nimanui sa stie ca este folosit doar

| Andruskha69 explică (pentru RosaliaOriginala):

Total de acord, tie nu ti ar placea niciodata sa pui alta persoana in dezavantaj si ti faci un avantaj personal sau material tu in fata ei? practic sa cauti oglindirea persoanei