| Misa332 a întrebat:

Cum pot oprii oamenii din a se droga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
E complicat, depinde de fiecare acum.
Daca nu constientizeaza singuri, nu prea ai cum.
Unii constientizeaza, dar nu ies asa usor din sevraj...
O zi frumoasa!

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred că poți. Sunt oameni care se pot lăsa dar cu greu, trebuie să aibă voință și ambiție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.

| eliaclodia a răspuns:

Te angajezi la brigada antidrog si arunci in aer coruptia.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Dacă persoana nu vrea, n-o forţa. E alegerea fiecăruia, el/ea îşi distruge viaţa, nu tu.

| Hevnoraak a răspuns:

Nu poți.Pentru că dacă iai opri ar muri bietele cartele de droguri de foame sau mai rău ar ajunge în stradă.

| LifeIsOverrated a răspuns:

Nu exista cale. Poti doar ca incerci sa ii faci sa vada ca ceea ce fac este grasit, rau pentru ei. Doar EI se pot opri din drogat. Asa mi se pare normal.