| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa disting suplimentele nutritive ok de cele care contin substante periculoase? (gen steroizi, amfetamine, exces de cofeina, etc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Tocmai s-a pus o intrebare despre suplimentele nutritive la TV si medicii au intrebat ironic ce sunt aceste suplimente.Problema este delicata.

| just4fun_8801 a răspuns:

Suplimentele nutritive nu contin steroizi, amfetamine etc.Steroizii in primul rand sunt medicamente, iar amfetaminele sunt si ele din alta categorie. Efectele secundare ale suplimentelor nutritive sunt folosirea in exces a toaletei, stari de voma etc dar acestea apar doar in cazul utilizarii de catre persoanele cu iq subunitar

| scootsie a răspuns:

Invatand despre ele... Fara cunostinte de specialitate, nu poti distinge nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suplimentele nutritive sunt pentru un aport de bine, amfetaminele nu cred ca se raporteaza la asa ceva, nici supercofeinele nici steroizii.