| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi anesteziez, dintele de lapte si apoi il scot?
ma ajutati va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati dar cea mai buna este sa mergi la un denstis te va anestezia el si nu vei simti nimic dar daca iti este frica de medic vei gasi la farmacie ( probabil ) ceva anesteziant daca nu scortisoara zdrobita in zona dintelui te va ajuta mult

3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Carmina la un dinte de lapte nu poti porni o hemoragie, deci nu mai vb prosti

| carminaburana43 a răspuns:

Nu te juca cu asa ceva. Poti sa produci o singerare masiva si va fi mai rau decit daca te-ai fi dus la dentist.

| Rozipan a răspuns:

Nu mi-e frica sa merg, si sunt in vacanta la tara si nu sunt dentisti pe aici, din fericire vecinii mei sunt doctori si imi aduc un sprei (exact asa cum imi da la doctor) s-a rezolvat, dar multumesc de raspunsuri