| anutzamicutza61 a întrebat:

Buna tuturor, am 20 de ani si inca nu mi-a cazut dintele de lapte iar dedesubt mi-a crescut altul iar acela mi-l impinge pe cel de lapte tin sa mentionez ca dintele de lapte se misca foarte tare Dar imi e frica sa il scot pentru ca nu stiu sigur daca ala din spate o sa ii ia locul si imi e frica sa nu raman stirba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Mai mult ca sigur dar, eliberează-i calea o dată.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-i ia locul și o să crească strâmb dacă nu-l scoți pe celălalt. Fugi repede la dentist!

| tintareco a răspuns:

Du-te la stomatolog dar, oricum nu rămîi ştirbă, chiar dacă îl scoţi.

| anutzamicutza61 explică (pentru tintareco):

Crezi ca dintele din spate care mi-a iesit o sa ii ia locul?

| tintareco a răspuns (pentru anutzamicutza61):

Exact.Anunţă-mă de rezultat la momentul oportun.

| tintareco a răspuns (pentru anutzamicutza61):

Mai mult ca sigur dar, eliberează-i calea o dată.