| sunnydays a întrebat:

Cum pot sa'mi maresc increderea in sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| max_4494 a răspuns:

Increderea de sine pleaca de la cunoasterea personala.Defineste-ti optiunle legate de viata si contureaza-ti aspiratiile.Nu poti fi sigura pe tine insuti atata timp cat nu -ti vei sti posibilitatile reale de care dispui.Cunoaste-te pe tine si vei intelege singura care iti sunt limitele dar mai ales capacitatile.Nimeni nu va putea sa-ti aprecieze potentialul decat tu personal, cu conditia sa fi sincera cu tine. Pana la urma este important sa crezi in tine si in posibilitatile tale!

8 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Gandeste-te ca tot timpul ai dreptate(chiar daca nu e asa) sau gandeste-te ca esti printre familie sau prietenihappy
_)

| anonul a răspuns:

Iesind la lumina si stralucind intr-e ceilalti iti va da incredere in tine tongue doar pune piciorul in prag si spune "ce gandesti", iar daca ceilalti nu te vor accepta asa cum esti atunci Screw them x-( gasesteti alti prieteni, alt/alta iubit/iubita si o sa fii fericit/fericita big grin

| rvr a răspuns:

Crede in tine insusi ...tot ce decizi tu este pentru binele tau... pup

| Lol_1641 a răspuns:

Nu ştiu, fi mai optimist/ă!

| muresanul a răspuns:

Teai gandit la varianta biserica rugaciune?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum altii pot face un lucru, la fel il poti face si tu. Ai 2 maini, 2 picioare, un cap etc. Ambitia combinata cu imcrederea fac un lucru minunat.
Anturajul si familia sunt doua lucruri esentiale care te fac sa dobandesti/pierzi increderea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu Dumnezu ca si cu cea mai buna prietena.roga-l sa te ajute sa te vezi asa cum te vede El. Nimeni nu te iubeste atat de mult si nu e atat de incantat de temperamentul, infatisarea ta ca si el, ca el le-a gandit mai dinainte cu migala si incantare.

| razvy_9918 a răspuns:

Pai fii mai sigura de uh insuti si cand faci un lucru fal ca incaredere