| Happy33 a întrebat:

Cum sa ma fac i persoana mai sociabila, mai prietenoasa si mai populara? Si cum sa imi maresc increderea / stima de sine ( ca am facut multe teste de personalitate din care mi-a iesit ca am stima / increderea de sine foarte scazuta ). Funda

Răspuns Câştigător
| MihaiGe a răspuns:

Baga-te in vorba cu lumea, fa glume(nu pe seama cuiva), indrazneste, nu fii dintr-o data fitoasa fi modesta dar sociabila.
Indrazneste!

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Socializarea nu inseamna FB. Astea sunt inventate ca sa strice relatiile interumane si sa divida lumea. Incearca sa fii cat mai util celorlalti, activitati life in grup etc. Vezi materiale motivationale pe google si YT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai degeaba incerci daca esti o persoana timida, nu poti schimba asta

| Dienutza200421 a răspuns:

Trebuie sa crezi in tot ce faci! Sa zici că tu esti cel mai bun chiar dacă nu esti sigur pe tine! Nu lasa sa se vada chestia asta pentru ca la un moment dat oamenii o sa își bată joc de tine din cauza asta
Si despre sociabilitate; pot spune doar atat: dacă ti-e rusine sa vorbești cu oamenii fata in fata, exista atâtea alte mijloace(Facebook, Instagram)...si poti comunica prin mesaje cu oamenii.Incearca să comunici mai mult cu persoanele din școala /liceul tau ca sa devii popular!
Sper că te-am ajutat!

| Happy33 explică (pentru Dienutza200421):

Daca vrei si tu dienutza funda spune mi ca pun o intrebare aiure si tu scrii ceva... si...

| Dienutza200421 a răspuns (pentru Happy33):

Tu faci mișto de mine?! Eu voiam sa te ajut...

| Happy33 explică (pentru Dienutza200421):

Si eu voiam sa te rasplatesc pentru ajutor. M-a ajutat raspunsul tau asa ca vreau sa te rasplatesc.

| Happy33 explică (pentru Dienutza200421):

Eu vreau sa te rasplatesc pentru ajutorul tau. Mi-a folosit raspunsul tau asa ca funda era ca o multumire.

| Dienutza200421 a răspuns (pentru Happy33):

Da lasa