| FloreLore a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

La dermatolog, iti va da niste chestii speciale pentru tenul tau, sau daca nu vrei la derma, cunosc pe cineva care a avut astfel de probleme si se dadea cu o chestie numita ZYNERIT, si i-a trecut foarte repede, gasesti la farmacie. good luck!

| einenebun23 a răspuns:

Una dintre metodele care a functionat la mine cand am avut aceasta problema a fost cand m-am dat cu Cutaden. Trebuie sa te faci in fiecare seara si acestea se usuca si intr-o saptamana scapi de ele.

| 2B a răspuns:

Buna! Cosurile sunt o chestie fireasca pentru adolescenti,dar totusi daca vrei sa scapi,poti incepe sa te ingrijesti mai mult,sa te speli mereu pe maine sa te dai cu diferite creme eu iti recomand,sapun cu dicarbonat de sodiu, ca o masca sa ti-o pui pe fata, sa vezi ce bine te vei simti asa mai viu mai racorit, poti sa nu-ti mai atingi de multe ori fata mai ales daca ai mainile murdare, spalale frecventent si vei vedea rezultatele.Mult success in continuare!

| CiprianDoarEu a răspuns:

Cosurile tin doar de igiena ta personala, ingirjeste-te si ai sa vezi ca in maxim o saptamana 2 vei observa rezultate.

| EuDeeu a răspuns:

Poti folosi o masca de ou! Mai exact spargi un ou si il bati bine, apoi il aplici pe fata. Dupa ce se usuca pe fata te speli cu apa calda! Repeti asta in fiecare zi si o sa vezi ca o sa dispara si nu mai apar asa multe!

| mariaxmaria a răspuns:

La dermatolog, e cel m-ai simplu :*

| And7reea a răspuns:

Am citit mai demult caci daca dai cu gheata ti se vor duce, dar daca ai pielea sensibila vei avea pete ciudate pe fata, dar mai e o optiune :poti da cu crema Nivea, eu asa am scapat de majoritatea cosurilor!