| biank98 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosurile de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ancutsa410 a răspuns:

Cu lamaiehappy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tinctură de propolis aplicat pe fiecare coşuleţ în parte.
Pa, pa.

| anka a răspuns:

Incearca masti facute in casa. Descrierea lor o gasesti pe blogul meu. http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee

| laura_8904 a răspuns:

Salutare bianka iti propun o reteta care pe mine m-a ajutat:intr-o sticluta de spirt(alcool medical) pui flori de crini albi aprox cat se umple sticluta lasi la macerat o 2 saptamani si apoi cu ajutorul unui disc demachiant aplici pe cosuri, pete etc.

| smile a răspuns:

Buna biank98.Ma confrunt si eu cu aceasta problema. eu am si puncte negre dar si cosuri. eu folosesc o masca pe care o fac acasa dar folosesc si tarate de grau.cosuri nu mai am dar mai am putine puncte negre.masca o fac din o tableta de carbune medicinal, argila pulbere(2lingurite ) si un pliculet de ceaiverde. toate acestea le iau de la farmacie. trebuie sa faci aceasta masca de mai multe ori si sa iti dai in fiecare zi. aceasta masca iti ajunge sa iti dai de vreo 3 ori. apoi iti cumperi ingredientele si iti mai faci aceasta reteta. nu costa mult. daca vrei aceasta masca se poate face ssi la cosmetica. sper sati fi fost de ajutor. fundita?happy

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Consulta un medic dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca Zineryt-ul, dar inainte de asta, consulta un dermatolog pentru a te asigura ca e ok daca-l folosesti; unele persoane sunt alergice la eritromicina sau au pielea foarte sensibila si in astfel de cazuri poate face mai mult rau decat bine.

| adynutza_2816 a răspuns:

Bai o solutie ar fi sa folosesti pasta de dinti e foarte buna pentru ca usuca cosurile stii dai pe fiecare cos cu un pic de pasta si ele se vor usca daca dai de mai multe ori