| georgi_6602 a întrebat:

Cum scap de cosurile de pe fata?

Răspuns Câştigător
| Gumitsăă a răspuns:

Sunt multe remedii naturale :tinctura de propolis, crema de galbenele ...Sa stii ca pe mine m`au ajutat.le gasesti la farmaci si in general nu sunt scumpewinking

8 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Iti recomand crema de galbenele. si eu am problema asta cu cosurile. aveam multe pe spate si de cand ma dau cu crema de galbenele au disparut considerabil. in 2-3 zile s-a vazut rezultatul. se gaseste in plafar si nu e scumpa deloc. am incercat si alte creme scumpe care mi-au facut mai rau sad. in general recomand tot ce e in plafar!

| Vali87 a răspuns:

Ca si altii iti recomand sa te duci al dermatolog sa urmezi un tratament sub supraveghere medicala, adica sa fii chemat/a la control periodic de dermatolog. Dc folosesti creme din auzite e posibil sa nu ai rezultate. Eu de ex am incercat mai multe prd in urma cu mai mult timp si pana nu m-am dus la doctor nu mi s-a ameliorat acneea. In vara tot asa am folosit o crema retin a pentru pete 3 luni nu am avut nici un rezultat dupa care mi-am luat boreade 12 m-am dat cu el 2 luni si nici un rezultat. M-am dus la dermatolog si mi-a dat altceva. Deci du-te la dermatolog e cel mai bine. Si trebuie sa fii consecvent/a sa urmezi un tratament minim 4 5 6 luni. Stiu ca nu suna incurajator dar asta e adevarul. Eu am 24 de ani si am problema asta de la 12 13 ani si crede-ma ca sunt familiarizat cu prb asta.
Bafta!
Ia bilet de trimitere de la medicul de familie si te duci la dermatolog nu trbs a platesti, si o sa iti dea o crema ceva + ceva pastile (antibiotice sau vitamine) sau nu o sa iti dea pastile poate dc ai o acnee usoara.

| BRoxana a răspuns:

In primul rand NU UMBLII LA ELE- o sa tii se faca mai mari mai urate mai rosii, in al 2lea rand cauti masti, produse de ingrijire pentru tipul tau de ten ca sa nu mai ai probleme, in al 3lea rand esti la pubertate si e normal sa ai cateva cosuri, dar asigura-te ca te ingrijesti si ca nu e din cauza ingrijirii proaste.

| xxdd a răspuns:

Batonu de cosuri de la oriflame. ala si cu verde

| Abcd_3874 a răspuns:

Du-te la dermatolog!

| Lavy_6719 a răspuns:

Eu folosesc RĂSINĂ E FOARTE BUNA e buna si argila si crema de galbenele

| LexaPerplexa a răspuns:

Pai pana te duci la dermatolog du-te la farmacie si intreaba de solutie pentru cosuri. O sa-ti dea o sticluta cu un lichid pe care il pui pe fata, pana se usuca, dupa te speli bine, te dai din nou, si tot asa. La mine a mers, nu stiu daca si la tine.

| milz a răspuns:

Brevoxyl, 3 luni tratament