| Samurah a întrebat:

Cum pot sa scap de limba crapata( gen: http://upload.wikimedia.org/......tongue.jpg ).
Astept raspunsuri cu maxima seriozitate!

Cel mai bun primeste funda + vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Limba crapata poate apare din diferite cauze ( problemele digestive, afectiune a ficatului, candidoza bucala, carenta de fier, vitamina B12 etc. )
Nu ai specificat daca este si dureroasa.
Mergi la medicul de familie.
Multa sanatate!

| Samurah explică (pentru evenso):

Nu este dureroasa, nici chiar adanca, ca in poza...
Am mers la doctorul de familie acu 1, 2 luni...mi-a dat medicamente de indopat, tot degeaba...Nimic! Si nu mai pot suporta medicamentele tari(antibiotice)Ca nu mai vreau eu nu ca nu mai suporta corpul!

| evenso a răspuns (pentru Samurah):

Candidoza bucala poate sa apara in urma tratamentului cu antibiotic, poate ar trebui sa intrerupi tratamentul cu antibiotic si pana atunci sa te duci la un internist sa te consulta si el.