| andreiay a întrebat:

Cum pot sa scap de vanatai la ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

Comprese cu apa rece sau gheata, iti poti masa un pic zona aia sa se treaca mai repede dar cu grija.
Cum ai reusit sa te invinetesti la ochi?

| andreiay explică (pentru Latinmoon):

Pai m-a lovit unu cu pumnu ca tare smecher se mai credea..si acum ca are ochii mai vineti ca ai mei sper sa nu se mai vindece niciodata.

| Latinmoon a răspuns (pentru andreiay):

Hei hei! Nu e bine nici asa, poate veti mai fi prieteni candva.
Mai bine incerci sa te impui si tu un pic sa nu va mai ajunga aici data viitoare.

| andreiay explică (pentru Latinmoon):

Asta e, ce pot sa fac, daca el a inceput sa ma loveasca, eu nu puteam sa stau asa, totusi te enervezi si faci crize cand cineva te loveste asa fara motiv.

| Latinmoon a răspuns (pentru andreiay):

Poate voia doar sa glumeasca.

| andreiay explică (pentru Latinmoon):

Daaa ce glume is alea sa imi dea peste cap cu palma?straight face

| Latinmoon a răspuns (pentru andreiay):

Daca era mai mic poate asa gandea, totusi e aiurea sa invinetesti la ochi pe cineva.

| andreiay explică (pentru Latinmoon):

Nu mai conteaza, Acum ca a venit un an cu multe zambete pe mine nu ma mai intereseaza nimic:* La multi ani!

| Latinmoon a răspuns (pentru andreiay):

Fie ca noul an sa-ti aduca sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor. La multi ani! :*

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Comprese cu apa rece sau gheata apoi te faci cu crema de galbenele

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum le-ai obținut? Ai apărat o fată?
Ori le-ai primit în dar de la ea? : )))
http://adevarul.ro/......index.html

| andreiay explică (pentru floresdemayo):

Mi-am loato de la unu dar tot nu a scapat cu bine, pentru ca eu l-am lasat pe ala cu ochii mai vineti

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pune niste gheata sau comprese cu apa rece.Da-ti cu fond de ten sa nu se mai observe asa tare.

| Axys a răspuns:

Sal pai uneori sa stii ca compresele nu ajuta la numic cu apa rece sau cu gheata pentru ca poti face ulcioare la ochi bine e si indicat sa iti faci ceai cu musetel lasi la racit si apoi te speli in fiecare zi cu ceai dar sa fie rece ajuta foarte mult curata si dezinfecteaza ceaiul de musetel dar sa nu pui zahar faci fara zahar papahappy

| C0olmonkey a răspuns:

O compresa cu apa rece sau gheata.