| adrian_7273 a întrebat:

Cum pot sari mai sus in inaltime? Cred ca se numeste detenta. Cum o pot imbunatatii? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!, iti trebuie doar o incalzire buna inainte...incearca sa faci dupa fiecare antrenament in sala...streaching,ajuta!, ps. Cel mai simplu, la antrenamente incalţa nişte bascheţi cu talpa grea.La meciuri vei 'zbura'winkingtongue! Succes, pa!happy

| hugo a răspuns:

Depinde de greutate, incearca sa sari coarda de 3 ori pe zi 20-30 d sarituri cat mai scurte si rapide, toata magia sta in gamba picioarelor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii sari, ca rata la elastic. tii un elastic cu mana si rata sare sa-l prinda.si-l scapa mereu.si sare din ce in ce mai sus.imit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa sari cu greutati in mana cu carti de exemlu puneti plumb in adidasi fa sarituri cat mai multe si cat mai scurte nu uita trebuie sa te incalzesti ff bine

| yonyckatar3 a răspuns:

Iti spun eu tie cum am facut asta:
Eu avem 45 kg iar am facut atrenament si am facut muschi putin apoi am luati piatra mare cu 21kg si incercam sa sar de 100 ori si apoi pauza si apoi iarasi trebuie sa incerci de 3 ori cu 100 sarituri cu piatra apoi dai jos piatra si punete jos si apoi sar sa vezi ca eu am sarit peste poarta dar e mare poarta mea can 5 metri si apoi am sarit peste ea am reusit dar acum acum muschi foarte mari pot sa sar un pic mai sus:p fa si tu asta cum tiam spus.

| BananaSuparata a răspuns (pentru yonyckatar3):

rolling on the floor))))) Ce ai vrut sa scrii?