| Maximillian a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane si de albastreala de sub ochi(pe langa ca trebuie sa ma culc devreme). Argumentati! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kissyou a răspuns:

Sunt creme speciale pentru cearcane si sunt foarte bune, folosesc si eu. Daca iti dai in fiecare seara in maxim o saptamana nu o sa mai ai cearcane. Le gasesti la Avon, Oriflame sau la farmacie:*

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Produsele de ingrijire a ochilor decongestioneaza pielea si sunt create din extracte de plante tolerate de ochi, de exemplu albastrelele, precum si vitamina A si C. Ele dreneaza si intaresc pielea pentru a reduce fenomenul de retentie, improspateaza privirea si tonifica epiderma.
http://www.i-medic.ro/......-pana-aici

| katy a răspuns:

Rade un cartof mic, apoi aplica-l pe cearcane si stai asa vreo 20-30 min apoi te slatesti cu apa calduta si fa asta de cateva ori pe saptamana si ai sa vezi rezultatele rapid

| ioana1704 a răspuns:

Fa-ti un set de analize, si vei afla raspunsul. poate ai o boala de care nu stii.

| Jameson a răspuns:

Daca persista de mult timp(o luna incolo...) ar putea fi o boala. Mergi sa iti faci un set de analize.

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Ce boala ma straight face

Deci nu ai ce sa faci.Doar te culci devreme si dormi mult(nu foarte mult, cat sa fii odihnit)