| q2amyra a întrebat:

Ce pot sa fac sa scap de cearcăne? Deși am inceput sa ma culc devreme, tot am

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cearcanele capatate in ani de nesomn, nu dispar in cateva zile sau saptamani, ci dupa multe luni, uneori dupa 1-2 ani, cu conditia sa dromi in absolut fiecare noapte de la ora 9-10 seara.

Faptul ca ai inceput sa dormi mai devreme nu inseamna ca cercanele dispar peste noapte, fiindca necesita timp ca organele interne sa se refaca si incet-incet, dupa mai multe luni, vor dispare si cearcanele.

| q2amyra explică (pentru Violleta2022):

Bun, dar eu mereu m-am culcat devreme, numai cand aveam vacanta sau zile libere stateam pana la un 12 sau mai tarziu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cearcanele nu vor trece doar de la somn, mai ales daca erau mai pronuntate inca de cand erai copil. Poti cel mult sa le estompezi, insa daca unul din parinti are, nu prea ai ce face.

| q2amyra explică (pentru dullcat):

Cand eram copil nu, nu aveam. Si nu sunt cearcăne din alea, sa ti sară în ochi )))

| Solann a răspuns:

Culca-te mereu devreme. Nu trec dupa 2-3 nopti.