| eu_3300 a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri (cat se poate de repede) nu le mai suport crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Îţi sugerez să mergi la dermatolog, presupun că eşti la pubertate şi asta ar fi un motiv. Mergi la doctorul de familie să-ţi dea trimitere la dermatolog. Cel mai bine e să mergi la el, pentru că îţi dă ceva pentru tenul tău care chiar funcţionează, nu din ce auzi. S-ar putea să-ţi dea Zineryt. Dacă chiar vrei să scapi de ele fugi la dermatolog. Baftă!

| Petronela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt,e foarte bun si se vad rezultatele dupa cateva zile.Ti-l recomand fundita?

| Alex_2741 a răspuns:

Poi poti face malai cu ou amestecate si sa te speli pe fata. dar sa nu te sperii pai daca te inrosesti la fatahappy. e normal. dar pai o sa scapi de ele. Plus ca esti inca la pubertate presupun si oricum or sa iti mai aparahee hee. Dar incearca metoda care ti-am dat-o o sa aiba rezultate sigure.

| username_8290 a răspuns:

Fa`ti un ceai de musetel happy si lasa`l sa fiarba. dupa ce il opresti pune`l pe masa si ia`ti un scaun si un prosop happy pune capul deasupra oalei in care ai facut ceaiul ( sa fie destul de mare cat toata fata ta ) si stai acolo 5-10 minute. P. S prospul il pui in cap si il lasi si atarne in jos peste oala ca sa reti aburul. stai in abucurl ala cat mai mult si dupa a 2`a zis se usuca si abia se vad happy

| 123456 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere Zinerit e pentru cosuri

| LLL2 a răspuns:

Foloseste gel pentru curatarea fetei, lotiune antiacneica.

| marywsbossxxx a răspuns:

Incearca sa te ungi cu zeama de lamaie!, pui felii pe fata, da sa nu iti intre in ochii! ca ustura.sa vezi ca merge garantat[netestat]

| fobie de mate a răspuns:

Cu reviken