| Unicornn666 a întrebat:

Cum se poate scapa de cosuri cat mai repede?

Răspuns Câştigător
| Adeeeee a răspuns:

Sincer, pentru TRATAREA COSURILOR iti recomand crema de galbenele (e cea mai buna) si in plus e si foarte ieftina (depinde si de tipul tau de piele). Mai intai faci un ceai de musetel si lasi aburii sa-ti deschida porii sau iti faci un gomaj (scrub) cu malai inmuiat in apa si masezi usor fata, iar dupa clatesti cu apa (daca ai porii deschisi "tratamentul" se va absorbi mai bine si isi va face mai repede efectul. Pentru PREVENIREA COSURILOR trebuie sa grija la anumite aspecte (fata de perna neschimbata periodic, parul - plin de poluanti, praf etc. - mainile murdare, naingrijirea tenului sunt doar cativa factori care determina aparitia lor). Eu te sfatuiesc ca o data pe saptamana sa iti faci un gomaj si sa folosesti o crema impotriva cosurilor zilnic, iar dimineata sa folosesti un gel spumant antimicrobian. Iti las cateva linkul`ri cu produse care pentru mine au dat rezultate;).

http://www.naturashop.ro/......-2191.html
http://www.icosmetice.ro/......acnee.html
http://farmacie.allshops.ro/......+15ml.html

Sper ca te-am putut ajuta.;)

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă cu o mască pe bază de acid salicilic, baton pentru uscarea coșurilor, Zineryt, un tonic antiseptic, tinctură de propolis, etc.
Pa, pa.

| MenInShadow a răspuns:

Nu se poate "cat mai repede" doar poate cu ceai de musetele sau cu galbenele, dar in rest nu, alte prostii iti pot aletara cresterea lor. Cea mai buna metoda e rabdarea si spalarea foarte desa pe fata

| Adryan657 a răspuns:

Lichid seminal de unguligrade imparicopitate
cine stie cunoastehappy

| jabiilord a răspuns:

Cel mai bine astepti sa treci de pubertate si apoi pana la 80 de ani nu o sa te mai preocupe acest aspect.
Stai linistata toti am trecut prin asta si e doar o etapa pe care cu orice ai incerca nu ai cum sa o treci fugitiv.

| Purple_4057 a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba farmacistul(farmacista) de ceva crema pentru cosuri!

| syphon a răspuns:

Haha, ce chestie, nu se poate =)

| Unicornn666 explică:

Multumesc mult! >big grin

| OanaOana2000 a răspuns:

Zineryt