| Henrypericolpublic a întrebat:

Cum pot scăpa de durerile articulare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Te consulți întâi cu un dermatolog sau mai mulți specialiști!

| christine99 a răspuns:

Sunt anumite exercitii fizice care intaresc muschii piciorului si articulatiile si nu te mai doare atat de tare sau chiar deloc. Pentru ajutor profesionist poti sa iei legatura si cu un kinetoterapeut bun. Poate pare surprinzator, dar durerile articulare pot aparea uneori de la sedentarism si deficienta de vitamine. Bineinteles daca nu e vorba de o boala reumatica.

| uchihasasuke09 a răspuns:

Sunt de acord cu christine99 si incearca sa nu te fortezi nici foarte tare cand faci exercitii fizice.Consuma alimente bogate in calciu, poti sa iei si un supliment de calciu si odihnestete bine.