| Absinth a întrebat:

Cum pot scapa de durerile menstruale? in afara de pastile ce alte remedii stiti?
Si pe langa aceste dureri fac niste crize de nervi groaznice, totul mi se pare ca e impotriva mea, nu ma pot controla, imi vine sa plang fara motiv, ma cert cu foarte multa lume...chiar nu stiu ce sa ma fac... spune`ti`mi si voi.cunoasteti cazuri de genu? sad va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Ia calciu cu magneziu cu 5 zile inainte + Aulin cand iti vine (e reteta care mi-a dat doctorul de familie). La mine functioneaza.Si mai pun o sticla de apa calda pe burta.

7 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Uofff....inseamna ca nu sunt singura crying

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

In prima zi incearca sa dormi putin...macar 1 ora...cu o sticla calda la burta si o sa te simti mai bine cand te trezesti.(daca reusesti sa adormihee hee ). Eu ma chinui foarte mult sa adorm dar daca adorm nu ma mai doare deloc burta tot restul saptamanii.
Si starea aia e normal sa o ai ...eu patesc asa de multe ori in perioada aia...si cunosc multe fete care sunt foarte indispunse atunci.

| kathessa a răspuns:

MagneB6

| RappK a răspuns:

Io am dureri groaznice... iau o pastila de nurofen pentru dureri si trecehappy
alt mod de a scapa zau k nu stiustraight faceconsulta un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
Asa sunt si eu in timpul mestruatiei, de obicei pun o sticla cu apa calda pe burtica si... astepthappy Nu manca rosii in perioada ciclului mestrual, o sa dureze mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...eu patesc la fel...

| Absinth explică:

Trebuie sa le schimb de la luna la luna...pt ca altfel nu isi mai fac efectulsad