| Simonel14 a întrebat:

Cum pot scapa de kg in plus? va rog ajutati-ma... Simona Adjud vrancea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Exerciţii cât mai mult sport, abdomene în caz că ai burtă. Şi o alimentaţie sănătoasă, nu dulciuri, mănâncă până în ora 6. Dacă vrei chiar să faci ceva în privinţa asta, poţi merge la sală sau să consulţi un nutriţionist.

| shadovv a răspuns:

Jogging, sala si scapa de fast food si mancarea grasa.

| Ana a răspuns:

Dieta + sport, mai ales ca vine vara cu siguranta o sa-ti fie mai usor sa ti dieta, apar multe fructe:pepene rosu, galben, cirese, capsuni etc care te ajuta sa slabesti.

| TabooR a răspuns:

Nu e nevoie sa zic pentru ca ceilanti ti-au dat niste raspunsuri extraordinare urmeazale:d

| basexcu a răspuns:

Pai nu mai bagi in tine ceafa de porc si in loc de 5 saorme bagi numai 3 si apuca-te de alergat(nu mers)oh go on

| toffy a răspuns:

PAI POTI ALEGE ORI TI DIETA ORI SPORT, eu iti recomand sportul ca si asa vine vara si e vreme frumoasa, manca multe salate, nu manca grasimi chesti din astea cauta pe google

| 2696 a răspuns:

Ok deci mai intai o zi iti satisfaci toate poftele, absolut toate, apoi uita-te la cat mai multe fotografii cu modele si imagineaza-ti cum ar fi si la tine, arunca toata mancarea grasa din frigider si umple-l cu alta proaspata( ananas, capsune, cirese, pepene rosu, carne de pui, branza de vaca, oua si legume), acum ia-ti niste foi si alege cate putin din toate astfel mancarea va fi pe placul tauhappy va iesi un regim personalizat...nu-ti ramane decat sa te apuci de regim iar pentru ati fi mai usor te sfatuiesc sa mergi in magazinele cu haine si sa te uiti la cele care iti plac si nu iti vin bine. De cate ori te apuca foamea uita-te la poze cu fete mai grasute ca tine! si eu tin regimhappy sunt in a 3 a zi si nu vreau sa renunt pentru ca iubitul meu se va bucura de o schimbare a mea in mai bine. Succes si tie!