| tulpanovici a întrebat:

Sint din Adjud jud. Vrancea ma intereseaza un curs port arma si paza va multumesc

2 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Curs? da vrei sa te impusti si nu stii cum se tine o arma?
ceea ce vrei tu se cheama permis de port arma si nu iti da nimeni happy
cati anisori ai?

| 0rlando a răspuns:

Atestat de pază îți iei cam de la orice firmă de pază, mergi acolo și de îndrumă ei către o școală, iar pentru permis de port arma, ai nevoie de o testare psihologică și de analize medicale amănunțite apoi iți faci 2 poze, plătești o taxă la trezorerie, de fapt 2 taxe, pentru că ai nevoie și de cazier, apoi mergi la poliție, la Serviciul Arme si Muniții. Acolo ți se eliberează o autorizație de cumărare a unei arme neletale. După ce ți-ai cumpărat pistolul, mergi cu el înapoi la arme și muniții pentru a înregistra arma și pentru a fi trecută seria pe permisul de port armă, după care ți se înmânează permisul.