| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de mirosul neplacut al picioarelor? Desigur ca am grija la igiena, dar tot am problema asta cu mirosul... ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Seara inainte de culcare spala-te bine cu apa calduta si bicarbonat de sodiu, apoi foloseste o crema impotriva mirosului de picioare, vei vedea ca aaceste bai in combinatie cu crema te va ajuta destul de mult.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar la dermatolog ai fost? poate fi ceva mai complex decat pare! Mai poti incerca si sa te dai cu o body lotion de calitate, dupa ce te speli pe picioare! Success!

| mioara a răspuns:

Spalate in fiecare zi cu apa si bicarbonat si te dai cu o crema neparfumat timp de o luna de zile.

| alexa a răspuns:

Cauta creme sau spay. uri pentru mirosul neplacut al picioarelor... le haseti in farmacii sau la plafar
te poti da imediat dupa baie si se mentine mirosul placut
de asemenea poarta sosete din bumbac
Si la capitolul incaltaminte trebuie sa acorzi o atentie deosebita. Materiale ca pielea naturala, bumbacul, panza, plasa sunt foarte bune deoarece lasa piciorul sa respire. Cumpara intotdeauna pantofii in care te simti cel mai confortabil, nu. i lua doar pentru aspectwinking
multa bafta

| Onutzu a răspuns:

Se gasesc in magazine spray-uri care se aplica in incaltaminte sau direct pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spalate in fiecare seara pe picioare, intr-o cadita cu apa fierbinte si sare."fierbinte"in sensul sa poti baga picioarele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spray Avon - Foot works 100 ml - 12 lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza foarte mult sa iti inmoi picioarele in apa calda cu sapun in fiecare seara si sa folosesti piatra ponce sau orice alt abraziv.am citit undeva ca celulele moarte si neindepartate provoaca ciuperci si mirosuri urat mirositoare. a avut sotul meu probleme si de atunci isi curata dupa fiecare baie picioarele cu piatra ponce si apoi foloseste o pudra de la farmacie si acum e totul in regula.conteaza foarte mult ca sosetele sa fie din bumbac si daca se poate albe pentru ca si colorantii pot provoca mirosuri neplacute.si de asemenea incaltamintea trebuie sa fie de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste aici...iti va fi de mare folos, crede-ma http://www.totulpentrufemei.ro/......icioarelor

| dodo93 a răspuns:

Spray-urile nu prea sunt de folos sad din pacate multi le cumpara/folosesc... mirosul placut e temporar 24 ore...cand ti s-a terminat spray-ul si nu ai altul de rezerva nu se poate sta in jurul picioarelor tale...mai bine faci asa cum a spus alexa papuci din panza; piele si sosete de bumbac.

| ALC a răspuns:

Iti recomand sa incerci produsul nostru ODABAN PUDRA PENTRU PICIOARE. Este un tratament foarte eficient care distruge bacteriile care provoaca mirosul neplacut al picioarelor. O cutie iti ajunge pentru 3 perechi de pantofi. Timp de 7 zile folosesti cate o lingurita de pudra (gasesti lingurita in cutie) pentru fiecare pantof ce urmeaza a fi purtat in ziua respectiva. Timp de 6 luni nu vei mai avea probleme cu incaltarile care au fost tratate.