| chara999 a întrebat:

Cum pot scapa de raguseala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DoarSaRaspund3124 a răspuns:

Bei ceai cald(foarte, foarte cald), scuipi sau tusesti flecma formata in gat dupa aceea, nu am gresit in scris aici sus, intrebi medicul de niste pastile pentru. raguseala, funda?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Bei ceai cald si iei sirop de la farmacie.

| CuriousStuff a răspuns:

Raguseala are n cauze, mergi la medic, descoperi cauza si o tratezi si o sa treaca si raguseala. Nu trata efectul fara sa cauti cauza.

Răspuns utilizator avertizat